Kubki reklamowe – jakiego rodzaju nadruki mogą je pokrywać?

Posted on

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki od lat znajdują się na czołowych pozycjach rankingów najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Trudno się temu dziwić – jest to produkt ponadczasowy i niezwykle praktyczny. Takie kubki doskonale sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze. Z powodzeniem wykorzystać można je także w roli upominku dla klienta, na przykład z okazji urodzin firmy. Najważniejszym elementem takiego produktu jest odpowiednio dopasowany nadruk, który może przyjmować postać loga marki, jej sloganu reklamowego, adresu strony internetowej czy ciekawej, przykuwającej wzrok grafiki.Kubki reklamowe wykonane z metalu najczęściej zdobi druk laserowy. Jest to rozwiązanie zarówno niedrogie, jak i trwałe. Wykonane w ten sposób naczynia przez długi czas zachowują swój naturalny, estetyczny wygląd. Główną wadą takich naczyń jest fakt, iż pokrywający je nadruk może mieć tylko jeden kolor. Alternatywne rozwiązanie stanowi kalka ceramiczna. Przypadnie ono do gustu wszystkim miłośnikom oryginalnych, rzucających się w oczy projektów. Taki nadruk zastosować można zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kubka. Co więcej, może on być wielobarwny.

Kubki reklamowe wytwarza się także z zastosowaniem nadruku bezpośredniego. To metoda tania i trwała; idealna dla kubków ceramicznych. Jedynym ograniczeniem jest tutaj paleta kolorów, która nie może przekraczać sześciu barw. Kolejnym sposobem na pokrycie kubka wybraną grafiką jest sublimacja, która to charakteryzuje się wysoką jakością grafiki. Niestety, stosowana może być ona wyłącznie na zewnętrznej części naczynia. Co ważne, takich kubków nie należy myć w zmywarce – pokrywający je nadruk mógłby wówczas ulec trwałemu uszkodzeniu.

Spotyka się również Kubki reklamowe grawerowane. To sprawdzony sposób na uzyskanie efektu 3D. Zaopatrując się w taki gadżet reklamowy można mieć pewność, ze zapadnie on w pamięci klienta na długi czas. Stosunkowo nowoczesnym rozwiązaniem jest druk termozmienny, który, jak sama nazwa wskazuje, sprawia, że pokryty nim kubek zmienia swój kolor na skutek działania wysokiej temperatury.

Tags: , ,